Aktualności

Jaguar XF-R Moc z klasą

Spokojny sen wielkiej trójcy mocarnych limuzyn, Audi S6, BMW M5 i Mercedesa E 63 AMG, został przerwany już dawno. Teraz będzie jeszcze mniej komfortowy - po Lexusie IS-F do stawki zdominowanej jeszcze niedawno przez niemieckie auta mocnym akcentem dołącza długo oczekiwany Jaguar XF-R.

Pod maską flagowego okrętu brytyjskiego koncernu należącego od kilku miesięcy do indyjskiej Taty wylądowało zupełnie nowe V8 o pojemności 5 litrów, z której dzięki turbodoładowaniu wyciśnięto 625 Nm momentu obrotowego i 517 KM mocy. Cały ten potencjał ląduje poprzez wzmocnioną skrzynię o sześciu przełożeniach i aktywny dyferencjał na tylnej osi.

Jaguar XF-R

XF-R rozpędza się do 100 km/h w 4,9 sekundy, a elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna sięga tradycyjnie 250 km/h. Średnie zużycie paliwa według producenta ma nie przekraczać 12,5 litrów na 100 km.

Jaguar XF-R

Wśród elementów wyróżniających R od zwykłego XF znalazły się między innymi chromowane wloty powietrza, 20-calowe felgi, nowy grill, maska silnika z otworami wentylacyjnymi, sportowe fotele oraz liczne detale wnętrza.

Jaguar XF-R

Oficjalna premiera modelu będzie miała miejsce już jutro na salonie samochodowym w Detroit. Wystawa potrwa do 25 stycznia.

Skomentuj na forumUdostępnij