Aktualności

Dodge Challenger SRT8 Już na ulicach

Pod koniec ubiegłego roku ruszyło w USA przyjmowanie zamówień na współczesne wcielenie amerykańskiej legendy lat siedemdziesiątych, muscle cara z krwi i kości - Dodge'a Challengera. Właśnie teraz pierwsze egzemplarze trafiają do pierwszych klientów.

SRT8 napędzany jest V8 o mocy 425 KM, która pozwala na rozpędzenie się do setki w niecałe 5 sekund i prędkość maksymalną prawie 275 km/h. Dla mniej wymagających jest V8 o potencjale 370 KM oraz małe, zupełnie nie amerykańskie V6 o mocy tylko 250 KM. Na pierwszy ogień sprzedaży Dodge wystawił jednak najmocniejszą wersję.

Dodge Challenger SRT8

Egzemplarz numer #0001 poprzez aukcję nabył Craig Jackson, dyrektor słynnej aukcyjnej korporacji Barrett-Jackson. Za czarne coupe z pełnym wyposażeniem zapłacił aż 400 tysięcy dolarów. SRT8 z numerem #0002 już cieszy Jay'a Leno, znanego aktora i gospodarza programów motoryzacyjnych oraz pasjonata samochodów mającego na koncie kolekcję licznych aut.

Dodge Challenger SRT8

Zakup SRT8 to wydatek niespełna 41 tysięcy dolarów, ale najtańszy Challenger w gamie to koszt zaledwie 22 tysięcy "zielonych", czyli w przeliczeniu według dzisiejszego kursu (2,18) tylko 48 tysięcy złotych! Co na to Europejczycy?

Skomentuj na forumUdostępnij