Aktualności

Gumpert Apollo Speed Treść ponad formą

Gumpert Apollo dzięki nieziemskim osiągom od zawsze wzbudzał respekt. Cena, jaką za to zapłacił była jednak spora i w niektórych kręgach pojazd na zawsze już będzie okupował szczyt listy najbrzydszych aut świata. Najnowszy Apollo Speed wcale tego stanu nie zmieni, a wręcz przeciwnie...

Już nadwozie zwykłego Apollo poddano wszelkim niezbędnym zabiegom gwarantującym uzyskanie jak najlepszych przyspieszeń i prędkości maksymalnych, ale miejscami trzeba było pójść na kompromis. W Speedzie nie ma o czymś takim mowy. Pojazd otrzymał nowe nadkola, nowy nastawny spoiler oraz nowe tylne światła, a jego felgi zostały całkowicie zasłonięte w celu wyeliminowania wszelkich zawirowań powietrza mogących przeszkodzić w rozpędzeniu się do przeszło 360 km/h. Gruntownie zmodyfikowano także podwozie.

Gumpert Apollo Speed

Apollo Speed będzie dostępny w trzech wariantach mocy (podwójnie doładowane V8 o pojemności 4,2 litrów): 650, 700 oraz 800 KM (odpowiednio 850, 875 i 900 Nm). "Siedemsetka" pozwoli na osiągnięcie 100 km/h w zaledwie 3 sekundy, przekroczenie kolejnej setki w 8,9 sekund! Cena jednego egzemplarza się będzie schodzić poniżej 300 tysięcy euro, czyli prawie półtora miliona złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij