Aktualności
23.03.2009

Lamborghini Estoque Zły czas

Koniec nadziei na produkcję Lamborghini Estoque. Efektowna limuzyna, którą pokazano w ubiegłym roku na salonie samochodowym w Paryżu mimo wielkich planów i gorącego przyjęcia wraca do szuflady. Wobec rynkowej sytuacji nie ma na nią obecnie miejsca wśród żywych.

Maurizio Reggiani, głowa działu rozwojowego Lamborghini, przyznaje, że firma stworzyła koncept minimalnym wysiłkiem i aby wprowadzić go do produkcji musiałby uruchomić siły i fundusze, które w dobie kryzysu zachować lepiej na coś innego. Już teraz sprzedaż aut marki w porównaniu do analogowego okresu roku 2008 spadła aż o 40%.

Lamborghini Estoque

W najbliższej przyszłości Lamborghini miałaby za to pojawić się nowa, dwusprzęgłowa przekładnia DSG, która wyparłaby całkowicie manualne skrzynie biegów, a ofertę modelową powiększyłoby między innymi odchudzone Gallardo LP560-4.

EDIT: Po doniesieniach magazynu "Autocar" o anulowaniu planów produkcyjnych Estoque Lamborghini wypuściło krótkie oświadczenie, w którym sprostowało, iż planów na produkcję tak naprawdę nie było, a stan projektu jest taki, jak w momencie prezentacji - w przyszłości możliwe jest uruchomienie linii produkcyjnej trzeciego modelu, którym może być właśnie 4-drzwiowa limuzyna.

Skomentuj na forumUdostępnij