Aktualności
28.03.2009

Fab Design SL i SLR Szerokie horyzonty

Ostatnie wystąpienie szwajcarskiego Fab Design skupiało się wokół salonu samochodowego w Genewie. Tuner zaprezentował tam swoje dwa najnowsze produkty: pakiet modyfikacji dla nowej generacji Mercedesa SL oraz przeróbkę supercoupe SLR.

Poszerzony SL 65 AMG jest propozycją dla tych, którzy nie załapali się na ściśle limitowanego SL 65 AMG Black Series. W obie strony roadsterowi przybywa około 8 centymetrów, a zestaw wizualnych wodotrysków poza nowymi pasami zderzaków uzupełniają nowe, dwukolorowe felgi oraz unoszone do góry drzwi.

Fab Design Ultra SL

Największa niespodzianka czeka pod maską. Dołożony przez tunera kompresor i wymiana pomniejszych elementów zamienia standardowe, 612-konne V12 w bestię o mocy 750 KM i momencie obrotowym 1180 Nm! Z takim sercem SL rozpędza się do setki w 4 sekundy, ale jego prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 310 km/h. Cena? Prawie 322 tysiące euro - półtora miliona złotych.

Fab Design SLR

Podobna historia towarzyszy modelowi SLR, który otrzymał jeszcze bardziej dyskusyjny body kit i niemal identyczne modyfikacje jednostki napędowej. Nadwozie auta poszerzono łącznie o około 15 centymetrów, zamontowano nowe felgi, przedni pas i spoiler z tyłu, wymieniono również tapicerkę.

Fab Design SLR

Silnik SLR po wizycie w Fab Design wydziela 750 KM mocy i 1080 Nm, co pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy i osiągnięcie ograniczonej elektronicznie prędkości maksymalnej 310 km/h. Cena pojazdu? Przeszło 665 tysięcy euro - ponad trzy miliony złotych!

Skomentuj na forumUdostępnij