Aktualności
29.05.2009

Ford Fiesta Rallycross Młody gniewny

Już tylko siedem tygodni dzieli nas od tegorocznej edycji klasycznej wspinaczki górkiej na amerykański szczyt Pike's Peak, w której udział biorą jedne z najpotężniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek stworzono. Szczególnie wielki apetyt na wygraną ma ekipa Forda.

Impreza ta będzie okazją do promocji w USA nowego modelu - na starcie staną dwa egzemplarze z pozoru niepozornej Fiesty przygotowanej przez szwedzkie Olsberg Motor Sport Evolution. Za kierownicą zasiądzie szef zespołu, Andreas Eriksson, oraz Marcus Grönholm, 2-krotny, rajdowy mistrz świata.

Ford Fiesta Rallycross

Rajdową Fiestę wyposażono w zupełnie nowe zawieszenie, stały napęd na wszystkie koła oraz 2-litrową jednostkę Duratec zdolną produkować... przeszło 800 KM (słownie: osiemset koni mechanicznych)! Ekipa Forda ma nadzieję jako pierwsza w historii pokonać 20-kilometrową, pnącą się w górę nitkę drogi w czasie nie przekraczającym 10 minut (w roku 2007 Nobuhiro Tajima pokonał ten dystans czasem 10 minut i 1 sekundy).

Ford Fiesta Rallycross

Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC) organizowany z przerwami od 1916 roku odbędzie się w tym roku już po raz 87. Zmagania będą miały miejsce 19 lipca.

Skomentuj na forumUdostępnij