Aktualności

Top Gear Nowa seria za niecałe trzy tygodnie

Jeremy Clarkson potwierdził, że najnowsza seria prowadzonego przez niego programu Top Gear znajdzie się na antenie BBC Two w ciągu najbliższych trzech tygodni. W praktyce oznacza to, że pierwszy odcinek 11 serii zostanie wyemitowany najprawdopodobniej już w niedzielę 22 czerwca.

Reklamy nowej serii pojawiły już się w brytyjskiej telewizji. Jej oficjalną wersję możecie zobaczyć tutaj. O tym, co można będzie zobaczyć nowej serii pisaliśmy już obszerniej jakiś czas temu. Wśród najbardziej elektryzujących zapowiedzi pojawił się pościg trzech Veryonów za Koenigseggiem CCX prowadzonym przez Stiga w Abu Dhabi. Dziś możemy zdradzić już kolejne szczegóły.

W Japonii Jeremy Clarkson zmierzy się w wyścigu z pociągiem linii Shinkansen. Aktualnie najszybsze z tych maszyn poruszają się z prędkością 300 km/h (a do wprowadzenia do użytku czekają już takie, które przekraczają 400 km/h!). Nie wiadomo jeszcze za kierownicą jakiego samochodu zasiądzie Clarkson. Nieoficjalnie mówi się o Nissanie GT-R.

Ponadto w programie zobaczymy zmagania trójki prowadzących z używanymi Alfami Romeo (Cheap Alfa Romeos Challenge), "wojnę" z Niemcami na belgijskim torze Zolder, Jeremy Clarkson pokaże nam jak można ulepszyć radiowozy (We Can Make Better Police Cars), Richard Hammond przypomni historię wyścigów samochodów turystycznych a Stig sprawdzi na programowym torze możliwości Ferrari 430 Scuderia.

Nie wiadomo jeszcze kiedy i na antenie jakiej stacji jedenasta seria Top Gear miałaby pojawić się w Polsce.

Przy okazji przypominamy, że w naszym konkursie można wygać jeden z 10 egzemplarzy najnowszej książki Clarksona wydanej w języku polskim - "Wściekły od urodzenia". Po szczegóły zapraszamy tutaj.

Skomentuj na forumUdostępnij