Aktualności
19.07.2009

BMW SX Wyższe sfery

Grubo przeszło rok temu Bawarczycy rozbudzili wszystkim apetyty na supersportowy model spod znaku biało-niebieskiego śmigiełka. Nic podobnego do koncepcyjnego M1 Hommage niestety się póki co nie pojawiło, ale pragnienie wcale nie osłabło. Być może w niewielkim stopniu zaspokoi je wirtualne dzieło niejakiego Iulian Bumbu.

Bumbu pochodzi z Rumunii i ma za sobą nauki w Mediolanie (wzornictwo przemysłowe na Scuola Politecnica di Design), Budapeszcie oraz 3-miesięczne praktyki w centrum stylistycznym Alfy Romeo. Cztery miesiące temu stylista dał o sobie znać spektakularnym Lamborghini Insecta, a teraz proponuje nam BMW SX.

BMW SX

W zamyśle twórcy SX miałby zająć miesjce aktualnej serii 6, ale nie trudno zauważyć, iż auto mierzy znacznie wyżej. Zwłaszcza, iż nie można mu odmówić licznych podobieństw do Aston Martina One-77.

BMW SX

W porównaniu do serii 6 auto miałoby być niższe, szersze i krótsze, ale z większym rozstawem osi. Napęd oczywiście na tył, a silnik, podobnie jak w oryginalnym M1, centralnie. BMW - teraz Twój ruch!

Skomentuj na forumUdostępnij