Aktualności
17.08.2009

Spyker C8 Aileron Spyder Latający Holender

Półotora roku temu w Genewie zobaczyliśmy prototyp coupe, w tym roku w tym samym miejscu zobaczyliśmy wersję produkcyjną, a teraz mamy okazję poznać roadstera. Podczas weekendowego święta motoryzacji w Monterey i Pebble Beach zadebiutował Spyker C8 Aileron Spyder.

Auto napędza ten sam silnik, który spotkamy w coupe: V8 o mocy 400 KM i momencie 480 Nm. Pojazd rozpędza się do setki w około 4,5 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 300 km/h. Silnik będzie wsółpracował z 6-stopniową przekładnią manualną produkcji Getrag bądź 6-biegowym automatem od ZF.

Spyker C8 Aileron Spyder

C8 Aileron Spyder wyposażono w półautomatyczny, miękki dach sterowany po ręcznym zwolnieniu centralnego zatrzasku elektryką i hydrauliką. Dach chowa się całkowicie pod gustowną pokrywą wykonaną z aluminium i skóry Hulshof odpowiadającej kolorowi tapicerki. Na jej obwodzie znalazło się motto Spykera - "Nulla Tenaci Invia Est Via" ("Dla wytrwałych żadna droga nie jest nie do zdobycia").

Spyker C8 Aileron Spyder

Spyder pokazany w Kaliforni to pierwszy, prototypowy jeszcze egzemplarz auta. Jego produkcja ma ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku, a wersję ostateczną zobaczymy zapewne w Genewie.

Skomentuj na forumUdostępnij