Aktualności

Maserati GranCabrio Magia dla czworga

Już za trzy tygodnie rodzina modeli Maserati powiększy się o trzeciego członka, wywodzącego się bezpośrednio z coupe serii GranTurismo. Będzie nim pierwszy w historii firmy czteroosobowy kabriolet - GranCabrio. Pojazd zadebiutuje na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Stylowe GranCabrio narysowane przez stylistów Pinifariny będzie kontynuować linię klasycznych, otwartych modeli marki, takich jak A6G Frua Spyder (1960), 3500GT Vignale Spyder (1960), Mistral Spyder (1964), Ghibli Spyder (1968) i Spyder (2001), którego zaprojektował Giorgetto Giugiaro. Z racji czterech foteli dla dorosłych osób będzie jednak czymś zupełnie nowym.

Maserati GranCabrio

Jak zapewnia producent GranCabrio wyróżnia się największym obecnie rozstawem osi wśród kabrioletów, co jest obietnicą wystarczającej ilości miejsca z tyłu niemal dla każdego. Auto będzie napędzane 4,7-litrowym V8 z GranTurismo S produkującym 440 KM, współpracującym z automatyczną skrzynią biegów.

Maserati GranCabrio

GranCabrio produkowane w fabryce koncernu na modeńskim Viale Ciro Menotti wejdzie do pierwszych salonów sprzedaży zimą przyszłego roku, a do wiosny będzie dostępne na wszystkich rynkach, na których działa Maserati.

Skomentuj na forumUdostępnij