Aktualności
15.10.2010

Italdesign Quaranta Taksówka przyszłości

Jesteśmy w Rzymie i potrzebujemy taksówki. Najlepiej bardzo szybkiej. Po chwili zjawia się! Szybkości z pewnością nie można jej odmówić, ale nie wygląda jak nic, czego mogliśmy się spodziewać. Taksówką okazuje się... koncepcyjna Quaranta ze studia stylistycznego Giorgetto Giugiaro!

Taki właśnie scenariusz, w skrócie mówiąc, w ramach swojej najnowszej kampanii reklamowej wymyślił jeden z największych producentów piwa w Meksyku. Materiał kręcono w ostatnich dniach na ulicach Rzymu, gdzie futurystyczna Quaranta służyła jako taksówka, wożąc nic nie podejrzewających turystów. Całą rzecz, wywołującą wielkie zainteresowanie, kręcono z ukrytej kamery.

Italdesign Quaranta

Quaranta debiutowała przeszło dwa lata temu na salonie samochodowym w Genewie. Linie auta nakreślił Fabrizio Giugiaro, syn Giorgetto. Do napędu służy tu spalinowe V6 i dwa silniki elektryczne, dające razem ponad 270 KM i napędzające wszystkie cztery koła. Na rozpędzenie się do 100 km/h potrzeba tylko 4,1 sekundy. W środku mieszczą się trzy osoby: kierowca zasiada na środku, pasażerowie z tyłu po bokach. Koncept jeżdżący w reklamie będzie można zobaczyć za miesiąc.

Skomentuj na forumUdostępnij