Aktualności
16.09.2008

Spyker C8 Laviolette LM85 W duchu Le Mans

Zapowiadane dwa tygodnie temu coupe LM 85 od Spykera, czyli cywilna wersja modelu C8 Laviolette GT2-R startującego w wyścigach serii GT, zostało oficjalnie potwierdzone. Auto będzie miało swoją premierę pod koniec października w Arabii Saudykskiej oraz na salonie samochodowym w Los Angeles w listopadzie.

LM85 (samochody Spykera starują od początku w Le Mans właśnie z takim numerem) napędzany będzie 4,2-litrowym silnikiem V8 o mocy okrągłych 400 KM przekazywanej na tylną oś poprzez dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Zastosowanie lekkich kompozytów oraz aluminium ma zagwarantować stosunek mocy do masy nie odbiegający zbytnio od wyścigowego pierwowzoru.

Spyker C8 Laviolette LM85

Coupe po GT2-R odziedziczy dwukolorowe malowanie (srebrne litery S na pomarańczowym tle), na tyle zawisnie niewielki spoiler, a w ramach wyposażenia dodatkowego znajdą się oklejenia nadwozia nawiązujące do Le Mans oraz nakrycie na karoserię. Całe wnętrze wypełni czarna skóra i alcantara.

Spyker C8 Laviolette LM85

C8 Laviolette LM85 powstanie tylko w 24 egzemplarzach (z kierownicą po lewej lub prawej stronie). W tym roku zostaną wyprodukowane dwie pierwsze sztuki. Każdy klient otrzyma wraz z autem zegarki Spyker Chronoswiss 24H Pilot Watch przypisane do konkretnego egzemplarza oraz zaproszenie na przyszłoroczny wyścig Le Mans w loży VIP'ów Spykera.

Skomentuj na forumUdostępnij