Aktualności

Bentley SenseS Żyje i czuje

Jak będą wyglądać i działać samochody za kilkadziesiąt lat? Według Arturo Peralty zmienią się przede wszystkim relacje między kierowcą, a maszyną, które wejdą na zupełnie nowe poziomy. Właśnie taką wizję prezentuje koncepcyjny model SenseS powstały przy wkładzie Bentley Motors.

Hiszpański designer przekonuje, że w niedalekiej przyszłości więź łącząca auto z kierowcą będzie podoba to tej, która łączy konia z jeźdzcem: samochód będzie nas rozpoznawał, będzie podążał za naszymi uczuciami, będzie częścią nas.

Bentley SenseS

Drogą do tego wszystkiego miałaby być inżynieria genetyczna, biotechnologia oraz sztuczna inteligencja, a kształt nadwozia małby być częściowo kreowany przez hologram.

Bentley SenseS

Arturo Peralta mający na koncie już dwa tytuły Master of Arts (coś na podobieństwo polskiego magistra) miał już okazję pracować w ramach praktyk zawodowych w Pininfarinie (2004) oraz u Bentley'a (2006-2007). Jego SenseS zapewne jeszcze szybko nie doczeka się odzwierciedlenia w rzeczywistości, a sam projekt pozostaje jedynie modelem w skali.

Skomentuj na forumUdostępnij