Aktualności

Audi S4 i S4 Avant Gotowe do odjazdu

Już za kilkanaście dni na salonie w Paryżu do Audi RS6 dołączy młodsza siostra: S4 w wersji 4-drzwiowej limuzyny oraz kombi (jednocześnie RS6 w wariancie sedan będzie miało swoją premierę w tej części Europy). Znamy już najważniejsze szczegóły na temat obu nowych modeli.

Pod maską S4 znajdzie się turbodoładowane V6 TFSI o pojemności trzech litrów. Jednostka ta rozwija moc 333 koni mechanicznych oraz moment obrotowy aż 440 Nm dostępny w szerokim zakresie od 2500 do 4850 obrotów na minutę.

Audi S4

W standardzie silnik ma być połączony z ręczną przekładnią o sześciu przełożeniach, w opcji znajdziemy 7-stopniowy półautomat S-Tronic z podwójnym sprzęgłem. W obu przypadkach napęd będzie stale przekazywany na wszystkie cztery koła.

Audi S4

Nowa "eska" ma rozpędzać się do setki w 5,1 sekundy (5,2 sekundy w przypadku kombi), a z przyspieszeniem od 80 to 120 km/h na czwartym biegu ma sobie radzić w 4,4 sekundy. Prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Średnie spalanie ma sięgać tylko 9,7 litrów na 100 km (9,9 litrów w przypadku kombi). To aż o 3,4 litra mniej niż w poprzedniej generacji!

Audi S4

S4 będzie miała swoją światową premierę już 2 października, ale do salonów nie trafi szybko. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest dopiero na marzec przyszłego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij