Aktualności
17.07.2015

Tesla Model S P90D Niedorzeczne przyspieszenie

Tesla Motors ani na chwilę nie zatrzymuje prac nad zupełnie nowymi modelami, z których pierwszy ma wejść na rynek lada miesiąc, a od kilku lat ofertę marki stanowi wyłącznie limuzyna Model S w kilku wariantach. Elektryczne auto regularnie robi się coraz mocniejsze, szybsze i dalej jadące. Dziś trend ten utrzymuje wydanie P90D o niedorzecznym przyspieszeniu.

Amerykanie ogłosili dzisiaj kilka nowości w linii modelowej Modelu S. Wśród nich znajdziemy tańsze baterie o pojemności 70 kWh dla modeli z napędem tylko na tylą oś oraz opcję wymiany baterii o pojemności 85 kWh na paczkę o pojemności 90 kWh w najmocniejszych wydaniach, dzięki której zasięg auta zwiększy się o prawie 25 kilometrów. Druga zmiana to jeszcze mocniejsze wydania nastawione na osiągi, wyróżniające się oznaczeniem P, uzyskane poprzez zwiększenie chwilowego natężenia prądu.

Tesla Model S

Wszystko to prowadzi do pojawienia się na szczycie oferty Tesli modelu P90D - limuzyny z bateriami o największej pojemności i silnikami na przedniej oraz tylnej osi, na które wskazuje litera D. Poprzedni Model S P85D dysponował mocą aż 701 koni mechanicznych (224 KM na przedniej osi i 477 na tylnej), co pozwalało na rozwinięcie prędkości 60 mph w ważącym ponad 2,1 tony samochodzie w czasie zaledwie 3,2 sekund. Nowy wariant P90S ma już 263 KM na przedniej osi i 510 koni na tylnej - razem maksymalnie 773 konie mechaniczne!

Tesla Model S

Właściciele najmocniejszych Modeli S doskonale znają tryb "Insane", załączany w celu uzyskania jak najlepszego przyspieszenia. W wersji P90S pojawi się kolejny tryb, tryb niedorzecznej prędkości - "Ludicrous Speed". Tak ustawiona maszyna ma rozpędzać się do 60 mil na godzinę w czasie zaledwie 2,8 sekund i połykać ćwiartkę mili w czasie 10,9 sekund! Jednocześnie o jedną piątą ma spaść czas potrzebny na rozpędzenie się do 250 km/h, a zasięg auta ma przekraczać 407 kilometrów (435 kilometrów w Model S 90D, 370 kilometrów w kosztującym 70 tysięcy dolarów Model S 70).

Skomentuj na forumUdostępnij