Aktualności
24.10.2008

Pagani Zonda R Będzie... kiedy będzie

Miał być wielką gwiazdą salonu samochodowego w Genewie w 2007 roku, ale pokazano tam jedynie model w skali. Po cichu liczono, że zostanie pokazany na genewskiej wystawie w roku 2008, ale nic takiego nie nastąpiło. Oczekiwana od lat premiera Zondy R zbliża się nieuchronnie, ale w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy tak naprawdę nastąpi.

Aktualny, najmocniejszy typ to Genewa 2009, do której pozostało jeszcze tylko nieco ponad pięć miesięcy.

Pagani Zonda R

Dla przypomnienia: zrewidowana w stosunku do aktualnej linii Zonda R ma być ostatnim przedstawicielem gatunku, który w okolicach 2010 roku powinien zostać zastąpiony przez nowe supercoupe ukrywające się póki co za symbolem C9. Zonda R z wydłużonym aż o 47,5 mm rozstawem osi, zestawem potężnego ospoilerowania i wlotem powietrza na dachu ma być bestią zorientowaną przede wszystkim na tor.

Pagani Zonda R

Pojazd zbudowany niemal w całości z włókien węglowych będzie napędzany 6-litrowym V12 od AMG o mocy (około 750 KM) i momencie podobnym do 7,3-litrowego V12 pracującego w dotychczasowych Zondach. Produkcja będzie limitowana to zaledwie 10 sztuk, co i tak jest wynikiem dwa razy większym niż Zonda Cinque. Spodziewana cena to 1,2 miliona euro.

Skomentuj na forumUdostępnij