Aktualności

Hamann Volcano Totalny kataklizm

Zakład Hamanna, którego ostatnie prace z coraz większą siłą wzniecają dyskusje o niepoczytalności pracujących tam specjalistów rzuca wszelkim przeciwnikom swoich działań obiekt jeszcze bardziej wart pożarcia niż wszystko poprzednie razem wzięte. Oto Volcano.

Supercoupe bazujące na Mercedesie SLR co wrażliwszym z pewnością dostarczy wrażeń estetycznych, których nie da się wymazać z pamięci przez najbliższe miesiące (a przynajmniej do kolejnej propozycji Hamanna, bądź Mansory). Dwukolorowy body kit, napęczniałe nadkowa, wystające spoilery, wlot powierza na dachu - tego dla wielu będzie za wiele.

Hamann Volcano

Co nieco zmieniono także pod spodem. Mamy tu nowy wydech, przeprogramowane ECU oraz podrasowane zawieszenie, skrzynię biegów i układ chłodzenia. Moc silnika podniesiono do 700 KM, a moment obrotowy do 830 Nm (seryjnie 626 KM i 780 Nm), dzięki czemu przyspieszenie do 100 km/h spadło do 3,6 sekund. Prędkość maksymalna: 348 km/h.

Hamann Volcano

Szeroka paleta zmian dotknęła również wnętrza, gdzie znajdziemy nowe, aluminiowe pedały czy tapicerkę z Alcantary. Cena pakietu nie jest znana.

Skomentuj na forumUdostępnij