Aktualności
08.03.2018

Bentley Bentayga Hybrid Cztery możliwości

Bentley rozpoczyna przygodę z silnikami elektrycznymi, których w przyszłości w ofercie prestiżowej marki z Wielkiej Brytanii będzie tylko przybywać. Jako pierwszy na rynek z nowymi technologiami wchodzi model Bentayga, majestatyczny SUV z najwyższej półki osiągów i luksusu, który teraz dostępny będzie również jako hybryda typu plug-in.

Bentayga zadebiutował dwa i pół toku temu tylko w najmocniejszej wersji z podwójnie turbodoładowaną jednostką W12 o pojemności 6 litrów, mocy aż 608 koni mechanicznych i momencie obrotowym 900 niutonometrów. Rok później ofertę wzbogaciło wysokoprężne, turbodoładowane V8 o pojemności czterech litrów z elektrycznym kompresorem, z którego wyciśnięto 425 KM i 900 Nm. W ubiegłym roku dołączyło do nich benzynowe, turbodoładowane V8 o pojemności czterech litrów, mocy 550 koni mechanicznych i momencie 770 Nm. Do kolekcji brakowało już tylko hybrydy, pierwszej, seryjnie produkowanej hybrydy w historii Bentley'a.

Bentley Bentayga Hybrid

Bentayga Hybrid zasilana jest nowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym V6 o pojemności trzech litrów oraz silnikiem elektrycznym, które zapewniają napęd na wszystkie cztery koła oraz elektryczny zasięg przekraczający 50 kilometrów. Ładowanie baterii z domowego gniazda z prądem będzie trwało 7,5 godziny. W przygotowaniu jest również fabryczny Power Dock, który skróci czas domowego ładowania. Dokładne parametry techniczne hybrydy nie są jeszcze znane i modelu nie można jeszcze zamawiać. Samochód pojawi się w sprzedaży na wybranych rynkach w drugiej połowie tego roku.

Bentley Bentayga Hybrid

Hybrydowa Bentayga będzie korzystać ze wszystkich dobrodziejstw wersji spalinowych... i jeszcze więcej. Konstruktorzy przewidzieli, w standardzie lub za dopłatą, systemy wspomagające parkowanie i poruszanie się w korkach lub na autostradach, kilka trybów jazdy (Sport, Bentley, Comfort i Custom), tablety Bentley Entertainment Tablet dla pasażerów z tyłu, 1950-watowe nagłośnienie firmy Naim oraz usługi MyBentley3 na urządzenia mobilne, pozwalającej na przykład na odnalezienie najbliższych stacji ładowania i wprowadzenie ich do nawigacji, włącznie klimatyzacji na postoju lub sprawdzenie takich parametrów auta, jak stan baterii.

Skomentuj na forumUdostępnij