Aktualności
03.12.2008

Fisker Karma Forma produkcyjna

Już za miesiąc na salonie samochodowym w Detroit zadebiutuje produkcyjna wersja Fiskera Karma, który przez ostatni raz rozpalał apetyty pojawiając się na wystawach na całym świecie. Hybrydowy grand tourer będzie produkowany w Finlandii, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Z zewnątrz auto będzie odróżniało się od prototypu tylko detalami: zobaczymy w nim nieco inaczej ukształtowane i ulokowane wloty powietrza, grill, końcówki wydechu czy dyfuzor.

Fisker Karma

Karmę będzie napędzał 2-litrowy, 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 264 KM oraz silnik elektryczny. Ich sumaryczne możliwości zamykają się w 408 KM mocy i aż 1300 Nm momentu obrotowego, które będą pozwalać na rozpędzenie się do 100 km/h w niespełna 6 sekund i osiągnięcie elektronicznie ograniczonej prędkości maskymalnej 200 km/h.

Fisker Karma

Ceny auta startują od 87,9 tysięcy dolarów (dziejsze prawie 270 tysięcy PLN), a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w listopadzie 2009 roku. Jeśli ktoś właśnie teraz chciałby zamówić Karmę musiałby uzbroić się w cierpliwość - limuzyna została już wysprzedana do połowy 2010 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij