Aktualności
07.12.2021

Porsche Vision Gran Turismo Przyszłościowe interpretacje

Porsche dołączyło oficjalnie do marek, które przygotowały specjalne projekty z myślą o serii gier wyścigowych Gran Turismo. Koncept niemieckiego producenta, który zapowiadano już ponad dwa lata temu, przedstawia się jako nowoczesne, sportowe coupe o napędzie elektrycznym, które idzie śmiało w nowym kierunku stylistycznym.

Koncept Vision Gran Turismo to pierwszy samochód Porsche przygotowany specjalnie z myślą o wirtualnym świecie, ale oprócz maszyny cyfrowej, którą będziemy mogli poprowadzić w grze Gran Turismo 7, przygotowano również prawdziwy model w pełnej skali. Coupe tylko w niewielkim stopniu czerpie z dzisiejszych, drogowych i wyścigowych samochodów Porsche i idzie w ślady konceptów, które zaprojektowano w ostatnich latach, ze szczególnym wskazaniem na torowe Mission R oraz ukrywane do niedawna koncepty, które zostały ujawnione w ubiegłym roku w albumie "Porsche Unseen". Model wjeżdża w wirtualny świat cały na biało z detalami w czerwieni i czerni oraz z numerem "72", który pradopodobnie odnosi się do lat, od których Porsche produkuje drogowe samochody sportowe.

Porsche Vision Gran Turismo

Vision Gran Turismo od Porsche ma być samochodem o napędzie elektrycznym, ale szczegóły jego układu napędowego pozostają na razie tajemnicą. Twórcy auta zwracają za to uwagę na jego budowę: maszyna miałaby być oparta na kadłubie wykonanym z włókien węglowych i tytanu, a do jego poszycia i wykończenia wnętrza miałyby zostać wykorzystane w większości materiały naturalnego pochodzenia. Drzwi tu nie ma, zamiast tego do góry unosi się cały dach i zawinięta wokół kabiny, nisko pochylona szyba. W środku uwagę zwraca przede wszystkim cyfrowy, zakrzywiony wyświetlacz przed kierowcą, który jest całkowicie przezroczysty oraz kilkanaście przełączników, które pozwolą na strojenie układu napędowego i podwozia.

Porsche Vision Gran Turismo

Seria gier Grand Turismo, za którą stoi japońskie studio Polyphony Digital, należące do Sony Interactive Entertainment, ma już prawie dwadzieścia cztery lata. Pierwsza gra z serii ukazała się na rodzimym rynku na konsolach PlayStation pod koniec grudnia 1997 roku. Porsche Vision Gran Turismo pojawi się w najnowszej odsłonie, której premierę zaplanowano na marzec przyszłego roku: w Gran Turismo 7, które zostanie wydane na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Do tej pory w ramach projektu Vision Gran Turismo własne koncepty przygotowały również takie marki, jak Alpine, Aston Martin, Audi, BMW, Bugatti, Chevrolet, Daihatsu, Fittipaldi, Honda, Hyundai, Iso Rivolta, Jaguar, Lamborghini, Mazda, Mini, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Subaru, Toyota oraz Volkswagen. Pierwszą maszynę z tej serii w 2013 roku pokazał Mercedes-Benz.

Skomentuj na forumUdostępnij