Aktualności
24.02.2009

Perana Z-One Skazany na sukces?

Zbliżające się wielkimi krokami wystawa w Genewie będzie okazją do zabłyśnięcia afrykańskiego Perana Performance Group. Nikomu jeszcze nie znana (przed laty markę kojarzono z tuningiem amerykańskich muscle) firma z RPA wystawi się w Szwajcarii z coupe zaprojektowanym przez słynne włoskie studio Zagato.

Model Z-One utrzymany częściowo w bliżej nieokreślonym stylu retro (przedni grill a'la klasyczne Maserati, zamaszysty tył o kształtach "które już gdzieś widzieliśmy") będzie korzystał z silnika LS3 ze stajni General Motors. V8 o pojemności 6,2 litrów trafi pod przednią maskę, a napędzać będzie tylne koła.

Perana Z-One

Przeszło 440-konny motor ma pozwalać na rozpędzenie się do setki w niespełna cztery sekundy. Więcej szczegółów poznamy zapewne przy okazji premiery.

Perana Z-One

Najciekawsze na koniec - coupe ma wejść do sprzedaży już latem tego roku! Planowana produkcja to 999 egzemplarzy (jak na Zagato liczba olbrzymia), z których każdy miałby kosztować 750 tysięcy randów. W przeliczeniu na złotówki byłoby to około 235-275 tysięcy PLN. Przy takiej cenie Z-One byłby niewątpliwie łakomym kąskiem.

Skomentuj na forumUdostępnij