Aktualności
25.04.2009

Morgan Aero SuperSports 100 lat w interesie

Wszyscy zakochani w Aeromaxie brytyjskiego Morgana, z Richardem Hammondem na czele, powinni czym prędzej zacząć szukać funduszy na kolejny nabytek. Z okazji 100 lat istnienia firma przygotowała jego odkrytą wersję, Aero SuperSports.

Model dzieli niemal wszystkie rozwiązania z coupe Aeromax, które w ciągu ostatnich dwóch lat wyprodukowano w limitowanej serii składającej się ze 100 sztuk. SuperSports powstanie w około 200 egzemplarzach, których produkcja ruszy z początkiem przyszłego roku. Każdy z nich będzie kosztował około 127 tysięcy funtów (w tym VAT) - tysięcy PLN. Wszyscy chętni już teraz mogą wpłacać zaliczki w wysokości 25k funtów - tysięcy PLN.

Morgan Aero SuperSports

Aero SuperSports zostanie wyposażony w twardy, aluminiowy, zdejmowany dach oraz 4,8-litrowe V8 pochodzące ze stajni BMW. Silnik będzie rozwijał moc około 370 KM zapewniającą zapierające dech w piersiach osiągi, którymi producent się jeszcze nie chwali. Do wyboru będzie ręczna lub automatyczna skrzynia biegów, w obu przypadkach o sześciu przełożeniach.

Morgan Aero SuperSports

Firma została założona jeszcze w 1909 roku przez H.F.S. Morgan, który prowadził ją do 1959 roku. Od tego czasu aż do śmierci w 2003 roku firmą zarządzał jego syn Peter Morgan, a obecnie prowadzi ją wnuk założyciela, Charles Morgan. Zakład zaczynał od produkcji pojazdów 3-kołowych, a pierwszy 4-kołowy automobil zbudowano w 1935 roku. Rok później auto weszło do produkcji pod nazwą 4/4 i... wytwarzanie jest w niemal nie zmienionej formie do dnia dzisiejszego!

Morgan Aero SuperSports

Morgan Aero SuperSports zostanie pokazany po raz pierwszy już jutro podczas klasycznego Concorso d'Eleganza Villa d'Este.

Skomentuj na forumUdostępnij