Aktualności
25.06.2009

Vauxhall XVR i SRV Echa przeszłości

Już w pierwszy weekend lipca tereny angielskiego Goodwood House będą gościć po raz kolejny słynny Festiwal Prędkości. Impreza jak co roku zgromadzi wspaniałych gości i maszyny, wśród których znajdą się między innymi dwa oryginalne koncepty Vauxhalla.

Obok współczesnej Insignii VXR i modelu VXR8 Bathurst na festiwalu pojawi się koncepcyjny XVR z 1966 roku oraz koncepcyjny SRV (Styling Research Vehicle) z 1970 roku. Vauxhall XVR

XVR (powyżej) to pierwszy koncept w historii koncernu, który wystawiono na widok publiczny. Coupe w kształcie pocisku wyróżnia się unoszonymi do góry drzwiami, chowanymi reflektorami oraz w pełni niezależnym zawieszeniem.

Vauxhall SRV

SRV (powyżej i poniżej) to ucieleśnienie nurtu hołdującego klinowatym profilom nadwozia projektowano tak, jakby miało powstać z jednej, odpowiednio złożonej kartki papieru. Auto mierzy aż 5,08 metra długości i tylko 1,05 metra wysokości. Jego silnik umieszczono centralnie.

Vauxhall SRV

Tegoroczny Goodwood Festival of Speed odbędzie się w dniach 3-5 lipca. W głównej roli z okazji 100-lecia istnienia marki zobaczymy tam pojazdy Audi.

Skomentuj na forumUdostępnij