Aktualności
03.07.2009

Pagani Zonda Cinque Roadster Tylko dla orłów

Pagani Zonda mimo 10 lat na karku i zbliżającymi się wielkimi krokami następcy wcale nie zamierza szybko schodzić ze sceny. Żywot supersportowca z San Cesario sul Panaro w pobliżu Modeny przedłużą jeszcze na trochę limitowane edycje specjalne. Najnowsza to Cinque Roadster.

Przypomnijmy, czym było coupe Zonda Cinque: karbonowo-tytanowe nadwozie, nowa skrzynia biegów i zmodyfikowane podwozie wraz z zawieszeniem, moc zwiększona do przeszło 680 KM, setka w 3,4 sekundy i maksymalnie ponad 350 km/h! Roadstera odróżnia jedynie brak dachu.

Pagani Zonda Cinque Roadster

Ważące tylko 1210 kilogramów auto przy 300 km/h generuje już 750 kilogramów docisku, a zatrzymanie się od prędkości 100 km/h pochłania mu zaledwie 2,1 sekundy. Do 200 km/h rozpędza się w 9,6 sekundy, a prędkość tą całkowicie wytraca już po 4,3 sekundach!

Pagani Zonda Cinque Roadster

Roadster, podobnie jak coupe, zostanie zbudowany w zaledwie pięciu egzemplarzach ("cinque" to po włosku "pięć"). Każdy z nich będzie kosztował, nie wliczając podatków, aż 1,3 miliona euro - około 5,7 milionów złotych.

Pagani Zonda Tricolore

Wszystko wskazuje na to, iż Pagani ma już w przygotowaniu kolejne wersje limitowane Zondy, w tym egzemplarze powstające na indywidualne zamówienia, jak Zonda PS. Wśród nich mogłoby znaleźć się coupe Tricolore z silnikiem podkręconym do około 650 KM oraz specjalnie pomalowanym nadwoziem i nowym wnętrzem. Więcej szczegółów w ciągu najbliższych miesięcy!

Skomentuj na forumUdostępnij