Aktualności

Specter Corvette GTR Mocna zabawka

Powstałe 18 lat temu amerykańskie Specter Werkes/Sports trudniące się przede wszystkim modyfikacjami Corvette piątej i szóstej generacji zaprezentowało w Detroit zapowiadany już pół roku temu pakiet dla Corvette C6 o oznaczeniu GTR. Model z miejsca zajął pozycję okrętu flagowego zakładu.

Pakiet modyfikacji nadwozia obejmuje przedni zderzak, przedni karbonowy spoiler, pokrywę silnika, karbonowe podkłady przednich reflektorów, drzwi, progi, karbonowe lusterka boczne, boczne wloty i wyloty powietrza, cały tył z trzecim światłem stopu i nowym dyfuzorem, potężne końcówki wydechu oraz nowe felgi. Z oryginału pozostał właściwie tylko dach, tylna klapa i szyby...

Specter Corvette GTR

Drzemiące pod maską LS3 rozwiercono z 6,2 do 6,8 litrów aplikując przy okazji nowe głowice cylindrów z nierdzewnej stali oraz powiększając przepustowość kanału zasysającego powietrze. Moc podskoczyła z 442 do 542 KM a moment z 580 do 720 Nm! Aby to utrzymać na drodze dokonano również niewielkich korekt zawieszenia. Osiągi auta pozostają tajemnicą.

Specter Corvette GTR

Firma, którą powołał do życia niejaki Jeff Nowicki, życzy sobie za cały pakiet okrągłe 35 tysięcy dolarów. Co ciekawe jest on dostępny dla wszystkich Corvette szóstej generacji: od modelu podstawowego, poprzez Z06 aż po ZR1.

Skomentuj na forumUdostępnij