Aktualności
30.08.2012

Jaguar XFR Speed Przybytek prędkości

Na rozpoczętym właśnie salonie samochodowym w Moskwie sypnęło mniejszymi i większymi nowościami z palety Jaguara. Limuzyny serii XF i XJ z 340-konnymi V6 pod maską otrzymały stały napęd na wszystkie cztery koła, a mocarnego XFR uzbrojono w paczkę pod tytułem Speed. Aby był jeszcze szybszy!

Jaguar serii XFR to propozycja dla pięciu osób z bagażem, lubiących podróżować nie tylko komfortowo, ale także szybko. Najbardziej emocjonującą odmianę XF napędza doładowane V8 o pojemności pięciu litrów i mocy 510 koni mechanicznych. Silnik współpracuje teraz z nową, automatyczną przekładnią o ośmiu przełożeniach i zapewnia rozwinięcie stu kilometrów na godzinę w niecałe pięć sekund.

Jaguar XFR Speed

XFR z nową paczką Speed jest jeszcze szybszy. Opcjonalny pakiet modyfikacji obejmuje między inny przedni splitter, tylne skrzydło, przestrojone zawieszenie oraz zestrojony na większą prędkość maksymalną silnik i skrzynię biegów. Elektroniczny kaganiec, który w zwykłym XFR daje o sobie znać przy 250 kilometrach na godzinę w XFR Speed pozwala na rozpędzenie się do 280 km/h.

Jaguar XFR Speed

Sportowy XFR to także system Start/Stop, który w porównaniu do poprzedniej wersji zapewnia, według pomiarów zgodnych z normami Unii Europejskiej, spadek zużycia paliwa o 11% i emisji dwutlenku węgla o 8%. O cenach pakietu Speed Jaguar na razie nie wspomina. W Polsce cena modelu XFR zaczyna się od prawie 472 tysięcy złotych brutto.

Skomentuj na forumUdostępnij