Aktualności
16.01.2013

Acura NSX Odsłania wnętrze

Cały ubiegły rok Honda woziła się ze smakowitą zapowiedzią zupełnie nowej generacji NSX, która była jedynie modelem w skali 1:1. Ten rok Japończycy zaczynają podobnie, a NSX jest coraz bliższa produkcji. Koncept, który pokazano kilka dni temu na wystawie w Detroit, może się już pochwalić kompletnym wnętrzem.

Pojazd, który z racji miejsca debiutu występuję pod marką Acura, z zewnątrz prawie się nie zmienił. Zainstalowano między innymi nowe felgi, dodano kilka listw i kraty wlotów powietrza. Wnętrze dla dwojga zaprojektowano według hasła "Human Support Cockpit", które uosabia dążenie do połączenia człowieka i maszyny w jedność. Twórcy zaznaczają, że pokazany projekt to tylko jeden z możliwych kierunków, w których podąży auto seryjne.

Acura NSX

Od ubiegłego roku tylko nieznacznie zmienił się pomysł na układ napędowy nowej NSX. Będzie nim hybrydowy system SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive) ze spalinowym V6 i nie dwoma, ale trzema silnikami elektrycznymi oraz zupełnie nową, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Dwa silniki elektryczne będą napędzały przednią oś, trzeci będzie zintegrowany z silnikiem benzynowym.

Acura NSX

Nad samochodem pracuje zespół ekspertów z całego świata pod wodzą stylistów i inżynierów z placówek HRA (Honda R&D Americas) w Los Angeles w Kalifornii i Raymond w Ohio. Auto będzie także produkowane w Ohio, gdzie powstaje zupełnie nowa fabryka. Kiedy maszyny pójdą w ruch? Ukończenie modelu ma zająć maksymalnie jeszcze dwa lata, co oznacza jego wejście na rynek najpóźniej w 2015 roku.

Skomentuj na forumUdostępnij