Aktualności
29.10.2013

Hennessey GT Twin Turbo Teksańska masakra

Odpowiednio przygotowane, osobowe samochody, które na dystansie jednej mili potrafią przekroczyć prędkość 400 kilometrów na godzinę od kilku już lat nie są ewenementem. Niektóre z nich czują się w swoim żywiole tak dobrze, że nie przestają bić rekordów za rekordem. Tak właśnie jest z pewnym Fordem GT.

Maszyna, o której mowa zaczynała życie na krawędzi od wizyty w zakładzie Hennessey Performace. Prace tunera sprowadziły się przede wszystkim do instalacji układu podwójnego doładowania, który podniósł moc 5,4-litrowej jednostki V8 do przeszło 1000 KM. Maszyna miała rozpędzać się do 100 km/h w zaledwie 2,7 sekund i rozwijać prędkość maksymalną 386 km/h. Ale to bardzo stare dzieje.

Hennessey GT Twin Turbo

Wiosną ubiegłego roku samochód podkręcony do przeszło 1600 KM na dystansie jednej mili podczas imprezy Texas Mile rozpędził się do rekordowych 414,7 km/h. Dokładnie rok temu było to już 423,7 km/h, a w marcu tego roku prawie 431 km/h. W miniony weekend podczas kolejnej edycji Texas Mile maszyna ustanowiła kolejny rekord. Na odcinku jednej mili ze startu zatrzymanego auto rozwinęło prędkość aż 447,7 km/h!

Hennessey GT Twin Turbo

Samochód w obecnej formie przygotował zakład M2K Motorsports, złożony z pracowników Hennessey'a, który rozłożył Forda na części po przekroczeniu 430 km/h. Maszyna rozwija aktualnie co najmniej 2000 koni mechanicznych. Wydaje się, że taki GT nie ma konkurencji? Błąd: rok temu Ford GT od Performance Power Racing sięgnął po aktualny rekord świata, 455,8 km/h!

Skomentuj na forumUdostępnij