Aktualności
30.09.2014

Local Motors SF-01 Składanka przebojów

Local Motors, które działa dzięki nieskończonej mocy internetu oraz wsparciu specjalistów i pasjonatów z całego świata, rozpoczyna prace nad drugim samochodem w swojej historii. Do przeszło 430-konnego, terenowego modelu Rally Fighter w ciągu kilku najbliższych lat ma dołączyć pojazd sportowy, którego naturalnym środowiskiem będą tory wyścigowe.

Wśród zapytań, które trafiały do Local Motors najczęstszymi były właśnie te o samochód sportowy. Firma zebrała przeszło 200 pomysłów na takie auto, z których w ostatnich dniach wyłoniono te najlepsze. Wygrał projekt roadstera Street Fighter 01, w skrócie SF-01, który został zaprojektowany przez Grega Thompsona i Brenta Edwardsa. Spartański pojazd z częściowo odsłoniętą, rurową ramą, szczątkowym nadwoziem i silnikiem umieszczonym z przodu, za przednią osią zostanie zbudowany w rzeczywistości.

Local Motors SF-01

Lada dzień Local Motors rozpocznie prace inżynierskie. Do zaprojektowania będzie między innymi niezależne zawieszenie ze sprężynami i amortyzatorami umieszczonymi wewnątrz rurowego podwozia oraz dobór jednostek napędowych. Model SF-01 zaprojektowano z myślą o umieszczeniu w nim silników o czterech cylindrach, sześciu lub nawet widlastych ósemek (rozstaw osi od 227 do 257 milimetrów). Z jednostki tego ostatniego typu od kilku lat korzysta Rally Fighter, którego sercem jest 6,2-litrowy motor serii LS3 od General Motors.

Local Motors SF-01

SF-01 ma być oferowany jako samochód torowy oraz drogowy, a w procesie jego przygotowania można uczestniczyć poprzez oficjalną stronę internetową Local Motors. Marka w tej chwili, oprócz Rally Fightera, oferuje także rowery, motorowery, trycykle oraz motocykle. W tym miesiącu zrealizowano również zupełnie inne, ambitne przedsięwzięcie: wyprodukowanie pierwszego na świecie samochodu w... trójwymiarowej drukarce! Został nim niewielki roadster Strati, który obecnie oblatuje Stany Zjednoczone w celach wystawowych.

Skomentuj na forumUdostępnij