Aktualności
13.07.2017

Volvo XC60 Polestar Prace optymalizacyjne

Polestar kontynuuje poszerzanie swojej oferty na samochody drogowe o kolejne modele Volvo, z których wyciśnięto jeszcze więcej koni mechanicznych i które zestrojono pod kątem jeszcze bardziej dynamicznej jazdy. Tym razem na warsztat wzięto najnowsze XC60, które Szwedzi pokazali światu w marcu tego roku na wystawie w Genewie.

Skandynawski SUV, który w poprzedniej generacji został bestsellerem marki, oferowany jest obecnie wyłącznie z czterocylindrowymi, turbodoładowanymi silnikami o pojemności niespełna dwóch litrów i mocy od 190 do 320 koni mechanicznych (benzynowe i wysokoprężne), które przenoszone są na obie osie. W najwyższej specyfikacji T8 silnik benzynowy wspomagany jest przez silnik elektryczny, a maksymalna moc całego układu napędowego sięga 407 koni mechanicznych. To właśnie ta wersja interesuje Polestar najbardziej.

Volvo XC60 Polestar

Po wizycie u Polestara samochód będzie dysponował mocą 421 koni mechanicznych i stanie obok XC90 Polestar na pozycji najmocniejszego, drogowego Volvo w historii. Oprócz samej mocy jednostki napędowej zmieniono również przebieg momentu obrotowego w średnim zakresie obrotów silnika, reakcję na gaz i zdjęcie nogi z gazu, szybkość zmiany biegów oraz zwiększono czas trzymania obrotów, powyżej których skrzynia przełącza się na wyższe przełożenie. Podobne modyfikacje przygotowywane są również dla pozostałych wersji napędowych (T6, T5, D5 oraz D4).

Volvo XC60 Polestar

Polestar zostało przejęte w całości przez Volvo w 2015 roku. Zakład modyfikujący auta szwedzkiej marki - pierwsze koncepty pokazano w 2010 roku - powstał z inicjatywy Polestar Racing, dzisiejszego Cyan Racing, które od początku działalności skupia się na wyścigowych samochodach Volvo i obecnie startuje w serii WTCC oraz szwedzkim pucharze GT. Już wkrótce Polestar będzie osobną marką, a nie tylko fabrycznym tunerem Volvo, którą to rolę przejmie zakład pod szyldem Polestar Engineered. Samochody marki mają wykorzystywać hybrydowe układy napędowe i dzielić rozwiązania technologiczne z Volvo przy indywidualnym wyglądzie i sportowym charakterze.

Skomentuj na forumUdostępnij