Aktualności
09.03.2018

David Brown Speedback Silverstone Edition

David Brown Automotive, które ma swojej stajni dwa zupełnie różne modele, rozrosło się do rozmiarów, które wymusiły dokładnie rok temu zmianę siedziby i miejsca produkcji. Niewielki zakład przeniósł się w okolice słynnego toru Silverstone. Fakt ten przypieczętowuje edycja specjalna grand tourera Speedback - Silverstone Edition.

Pierwszy model marki prowadzonej przez Davida Browna zadebiutował cztery lata temu. Był nim Speedback GT, około 510-konne coupe w stylu klasycznego Aston Martina DB6 bazujące na podwoziu Jaguara. Tegoroczny Speedback Silverstone Edition wynosi tę ideę na kolejny poziom, zarówno jeśli chodzi o osiągi, jak i wyposażenie. Nowy pojazd korzysta między innymi z przeprojektowanego zawieszenia, rozbudowanej kontroli stabilności, świateł w technologii LED oraz dziesiątek detali, które wcześniej nie były obecne.

David Brown Speedback Silverstone Edition

Pod przednią maską - cała karoseria wykonana jest ręcznie z aluminium - pracuje widlasta ósemka o pojemności pięciu litrów ze sprężarką. Jednostka rozwija 609 koni mechanicznych oraz aż 766 niutonometrów. To najmocniejsza maszyna w krótkiej historii David Brown Automotive. Napęd przenoszony jest wyłącznie na tylną oś z 20-calowymi obręczami poprzez automat o sześciu biegach produkcji ZF. Samochód ma rozpędzać się do 60 mph w czasie 4,2 sekund (96,6 km/h), a jego prędkość maksymalna będzie ograniczona elektronicznie do okolic 250 kilometrów na godzinę.

David Brown Speedback Silverstone Edition

Speedback Silverstone Edition zostanie wyprodukowany w liczbie zaledwie dziesięciu egzemplarzy z kierownicą po prawej lub lewej stronie, każdy z odpowiednią tabliczką znamionową. Cena? Lepiej usiądźcie: 620 tysięcy funtów, nie wliczając podatków i innych opłat. Aktualnie to równowartość co najmniej 2,9 milionów złotych! Pozostałe dwa modele z oferty marki potraktują nas nieco łagodniej. Zwykły Speedback GT został wyceniony na 520 tysięcy funtów, a Mini Remastered, klasyczne Mini po gruntownej renowacji i modernizacji, na 75 tysięcy funtów.

Skomentuj na forumUdostępnij