Aktualności
13.11.2008

Brabus Tesla Roadster Niemy przemawia

Niemiecki Brabus znany przede wszystkim z bezkompromisowego tuningu modeli Mercedesa rozszerza swoją działalność o... samochody elektryczne! Oczywiście nie byle jakie. Już 29 listopada na salonie w Essen firma zaprezentuje swój pomysł na Teslę Roadster.

Pakiet przygotowany dla poruszającego się niemal bez dźwięku roadster jest dość niezwykły. W pierwszej kolejności zadbano o to, aby auto emitowało... dźwięki silnika, między innymi rasowego V8 o tonach "Beam" oraz "Warp" (Star-Trek?). Nagłośnienie podłączone jest pod elektryczny silnik pojazdu gwarantując ponoć całkiem realistyczne doznania natury akustycznej (dźwięk zależy od chwilowej mocy generowanej przez elektryczny motor).

Brabus Tesla Roadster

Niemcy dodali Tesli również parę tradycyjnych akcesoriów: karbonowy body kit, nowe felgi z oponami Pirelli P-Zero Nero (18 cali z przodu, 19 z tyłu), diody LED przy progach i w przodnim zderzaku oraz cały wachlarz zmian wnętrza z całkowicie nową, ręcznie zszywaną tapicerką na czele.

Brabus Tesla Roadster

Specjalnie z myślą o elektrycznych pojazdach Brabus powołał do życia komórkę Zero Emission. Jej pierwsze dzieło powinno trafić do sprzedaży w ściśle limitowanej serii już w przyszłym roku.

Skomentuj na forumUdostępnij