Aktualności
05.01.2009

Splinter Supersamochód z drewna

Splinter (z angielskiego "drzazga"), drewniane super coupe Joe Harmona, o którym mogliśmy usłyszeć przed przeszło rokiem ma się coraz lepiej. Projekt jest coraz bliższy ukończenia, a finał zapowiada się naprawdę imponująco.

Przypomnijmy - Splinter jest niemal w całości budowany z drewna, które służy za budulec niemal całego nadwozia, elementów konstrukcji nośnej i wzmocnień, felg, kierownicy, a nawet niektórych części zawieszenia!

Splinter - The Wooden Supercar

Do napędu użyto turbodoładowane V8 mające generować około 600 KM mocy oraz sporo ciepła, z którym poradzono sobie specjalnymi przegrodami ogniowymi, modyfikacją najbardziej nagrzewających się części silnika oraz poprowadzeniem układu wydechowego jak najdalej od elementów drewnianych i zamintowaniem aż czterech intercoolerów. Moc silnika będzie transportowana poprzez ręczną skrzynię biegów o 6 przełożeniach i dyferencjał o ograniczonym poślizgu na tylną oś.

Splinter - The Wooden Supercar

Splinter powstanie tylko w jednym egzemplarzu. Jego twórcy przewidują, że bez problemu będzie przekraczał 300 km/h, ale czy odważą się, aby sprawdzić to w rzeczywistości?

Skomentuj na forumUdostępnij