Aktualności
10.03.2009

Bugatti Veyron Bleu Centenaire 100 lat w błękicie

W tym roku mija dokładnie 100 lat od kiedy Ettore Bugatti otworzył firmowaną własnym nazwiskiem fabrykę w Molsheim. Pierwszą okazją do świętowania jest salon samochodowym w Genewie, gdzie należąca do Volkswagena marka prezentuje specjalny, rocznicowy model Veyrona - Bleu Centenaire.

"Centenaire" to z francuskiego "stulecie", a "bleu" to oczywiście "niebieski". Taką właśnie barwę nosiły oryginalne, wyścigowe modele Bugatti i tym właśnie kolorem (zarówno matowym jak i metalicznym) oblano nadwozie Veyrona. Supercoupe otrzymało jednocześnie nowe felgi, diody LED pod przednimi kloszami, polerowane na połysk aluminiowe lusterka, chromowane wloty powietrza oraz nową tapicerkę.

Bugatti Veyron Bleu Centenaire

Ekipa z Molsheim niestety nie wziosła się ani na milimetr ponad to, co produkuje od prawie trzech lat. Wbrew niedawnym przypuszczeniom Bleu Centenaire dysponuje 1001 KM jak każdy inny Veyron.

Bugatti Veyron Bleu Centenaire

Jak sugerują twórcy rocznicowego pojazdu jest to projekt one-off, co oznacza, iż egzemplarz pokazany w Genewie będzie jedynym, jaki kiedykolwiek powstanie. Na chwilę obecną sprzedano już 250 sztuk coupe z 300 zaplanowanych, a do rąk właścicieli trafiło już prawie 200 egzemplarzy.

Skomentuj na forumUdostępnij