Aktualności
21.08.2012

Range Rover Oczyszczenie

Najbardziej znany, luksusowy SUV świata wchodzi w czwarte pokolenie istnienia. Pierwszy Range Rover, bo o nim właśnie mowa, powstał w 1970 roku i rozwijany był przez ponad ćwierć wieku. Ostatni wszedł na rynek w roku 2001 i przetrwał prawie jedenaście lat. Zupełnie nowy RR debiutuje właśnie teraz.

Brytyjska maszyna została zaprojektowana praktycznie od zera, dzięki czemu jako pierwszy SUV na świecie może pochwalić się lekką, wykonaną w całości z aluminium skorupą nadwozia. W porównaniu do skorupy ze stali utracono aż 39% masy. Takie rozwiązanie w zależności od wersji modelu oznacza, iż w stosunku do poprzednika samochód może być lżejszy nawet o 420 kilogramów! To przekłada się oczywiście także na mniejsze zużycie paliwa.

Range Rover

Stylistycznie nie ma rewolucji, a dobrze znane rysy Range Rovera jedynie unowocześniono. Na wyposażeniu znajdziemy między innymi adaptacyjne, pneumatyczne zawieszenie, drugą generację systemu Terrain Response, nagłośnienie marki Meridian oraz opcjonalne fotele z tyłu dla dwojga. Maszynę jeszcze skrupulatniej wyciszono, wyłożono jeszcze staranniej dobranymi materiałami, a na nogi pasażerów z tyłu wygospodarowano dodatkowe prawie 12 centymetrów miejsca.

Range Rover

Czwarta generacja Range Rovera, którego prototypy pokonały miliony kilometrów w ponad 20 krajach w każdych warunkach pogodowych, będzie budowana w nowej fabryce firmy w Solihull. Pojazd będzie oferowany z doładowanym, benzynowym V8 oraz wysokoprężnymi jednostkami TDV6 i SDV6. Zamówienia będą przyjmowane już od września, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku 2013 roku. O cenie producent na razie nie wspomina.

Skomentuj na forumUdostępnij