Aktualności
15.09.2008

Bugatti Veyron GT Ponad wszystkim

Od jakiegoś już czasu słyszy się, że Bugatti przygotowuje na pożegnanie z Veyronem wersję specjalną, która przewyższałaby bazowe auto zarówno pod względem mocy jak i osiągów. Krążące w nieoficjalnych kanałach wieści o Veyronie GT, bo tak miałoby się to auto nazywać, przybrały właśnie na sile. W sieci pojawił się skan dokumentu ujawniającego najważniejsze szczegóły na temat modelu!

Notka opatrzona tytułem "tajne i poufne", wobec której należy jeszcze zachować ostrożność, sugeruje, że auto może dysponować mocą aż 1350 KM i momentem obrotowym 1380 Nm! Przyspieszenie od 0 do 100 km/h miałoby w tym przypadku zajmować zaledwie 2,4 sekundy, a całkowite wytracenie tej prędkości byłoby kwestią zaledwie 2,2 sekund! Prędkość maksymalna to co najmniej 425 km/h.

Bugatti Veyron GT

Supercoupe otrzyma prawdopodobnie nowy układ hamulcowy (oczywiście z karbonowo-ceramicznymi tarczami), zmodyfikowany system kontroli stabilności oraz jeszcze wydajniejszy układ chłodzenia z całą masą ruchomych elementów.

Według dokumentu wszystkie wyprodukowane do tej pory egzemplarze będą mogły być zmodyfikowane do poziomu GT, którego pierwsze sztuki powinny pokazać się już w marcu przyszłego roku (zapewne na salonie samochodowym w Genewie). To pozwala sądzić, że oficjalne stanowisko koncernu w tej sprawie powinno wyklarować się w niedługim czasie.

Skomentuj na forumUdostępnij