Aktualności
07.08.2016

Lexus LF-LA Zaklęty w muszli

Lexus zaskoczył wszystkich w tym roku luksusowym coupe LC, które prawie nie różni się od pokazanego cztery lata temu konceptu. Futurystyczne linie auta będą dziwić jeszcze przez długi czas, a w wirtualnym świecie z pewnością nie zabraknie ich naśladowców. Do takich właśnie projektów należy koncept o oznaczeniu LF-LA.

Za projekt LF-LA odpowiada niejaki Yang Sun z Pasadeny, który w swojej pracy korzystał przede wszystkim z aplikacji Autodesk 3ds Max. Wirtualny koncept Suna to niewielkie, sportowe coupe z ciągotami ku crossoverom, które było inspirowane obecną linią modelową japońskiej marki oraz... oceanami i muszlami. Czym miałoby być napędzane? Twórca wizji na to pytanie z własnej woli nie odpowiada, a brak bocznych szyb i drzwi może wskazywać na to, że samochód nie będzie nawet potrzebować kierowcy.

Lexus LF-LA

Jakie coupe można znaleźć w obecnej gamie Lexusa? Są takie dwa modele: mniejszy RC oraz większy LC. Coupe RC dostępne jest na naszym rynku w cenie od 181 tysięcy złotych w trzech wersjach: jako RC 200t, hybrydowe RC 300h oraz RC F za prawie 400 tysięcy złotych. W tej ostatniej specyfikacji maszynę napędza wolnossący silnik V8 o pojemności pięciu litrów, który dostarcza 477 koni mechanicznych i 530 niutonometrów. To pozwala na rozpędzenie się do setki w czasie 4,5 sekund i rozwinięcie prędkości maksymalnej 270 kilometrów na godzinę.

Lexus LF-LA

Model LC dostępny będzie w dwóch wersjach napędowych: jako benzynowe LC 500 oraz hybrydowe LC 500h. Model benzynowy napędzać będzie wolnossąca, widlasta ósemka, znana z RC F, którą połączono z nowym automatem o dziesięciu przełożeniach. Do hybrydy trafi benzynowe V6 o pojemności 3,5 litrów i mocy 223 konie mechanicznych, silnik elektryczny, litowo-jonowe baterie oraz automatyczna, 4-stopniowa skrzynia biegów. Ceny coupe LC nie są jeszcze znane. Nieoficjalnie mówi się, że na rynek amerykański samochód ma trafić z metką poniżej 100 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forumUdostępnij