Aktualności
02.11.2008

Lamborghini Gallardo GTR Jedynak na wyścigi

Już w przyszłym roku wystartuje fabryczny puchar Lamborghini Blancpain Super Trofeo z modelem Gallardo LP560-4 w roli głównej, ale samo Gallardo najwyraźniej wcale nie straci na atrakcyjności objawiającej się w działaniach firm zewnętrznych. Najnowszym tego dowodem będzie Gallardo GTR.

Za pojazdem stoi niejaki Dan Postorini, który działał wcześniej w NFL Houston Oiler, a w tej chwili skupia się na własnym zespole wyścigowym DP7 Racing Team. Amerykanin zamierza wystartować w przyszłym sezonie w światowej serii SCCA GT, a za kierownicą Gallardo mają zasiąść kierowcy z serii NASCAR, Indy Car oraz NHRA.

Lamborghini Gallardo GTR

GTR bazuje na zwykłym, 520-konnym modelu Gallardo, z którego wyrzucono napęd na wszystkie cztery koła (teraz napędzane są tylko tylne koła) i którego moc podniesiono do około 570 KM (moment wzrósł prawie do 600 Nm). Równocześnie auto odchudzono o jakieś 160 kg, zamontowano nową skrzynię biegów, wydech, nastawne zawieszenie oraz kompletny karbonowo-aluminiowy body kit.

Premiera Gallardo GTR nastąpi już we wtorek 4 listopada na targach SEMA. Auto najprawdopodobniej powstanie tylko w jednym egzemplarzu.

Skomentuj na forumUdostępnij