Aktualności

G-Power M6 Hurricane Zmechanizowana nawałnica

W styczniu tego roku niemiecki tuner G-Power sprowadził na tor w Papenburgu huragan mknący z prędkością 360 km/h. Było nim najszybsze BMW wszech czasów i jednocześnie jedna z najszybszych limuzyn świata - M5 Hurricane. Teraz tuner celuje w identyczne rejony w kategorii kabrioletów. Oto M6 Hurricane.

M5 po wizycie w zakładzie G-Power przybyło prawie 50% mocy a pod maską M6 pracuje ten sam silnik V10. W przypadku otwartego auta tuner zdecydował się jednak na mniej szaleństwa - ciśnienie doładowania zatrzymano na pułapie 0,4 bara (w M5 podniesiono je do 0,7 bara), dzięki czemu moc podskoczyła z 507 do 635 KM. Wymieniono ponadto intercooler, układ hamulcowy, felgi (21 cali), zderzaki i progi.

G-Power M6 Hurricane

Dwutonowy kabriolet rozpędza się do setki w czasie 4,6 sekund, kolejną stówę połyka w 11,9 sekund a uporczywe wciskanie pedału gazu po 34,5 sekundach skutkuje przekroczeniem 300 km/h! Elektroniczny kaganiec hamuje wszelkie dalsze zapędy przy 320 km/h.

G-Power M6 Hurricane

Kompletne M6 Hurricane to wydatek 183 tysięcy euro. G-Power proponuje również identyczny pakiet modyfikacji silnika dla coupe, w którym możliwe jest również podniesienie mocy do 730 KM.

Skomentuj na forumUdostępnij