Niemieckie Mansory kontynuuje edukację muzyczną, sięgając tym razem po operową kompozycję "Vide Cor Meum", do której rękę przykładał Hans Zimmer i która popularność zawdzięcza wykorzystaniu w filmach "Hannibal" oraz "Królestwo niebieskie". A wszystko za sprawą Mercedes-Benza SLS AMG, który po daleko idących modyfikacjach ochrzczono mianem Cormeum - z łaciny "serce me".
Mercedes-Benz SLS AMG to temat nie obcy zakładowi Hamann Motorsport, który zajął się pierwszy raz skrzydlatym coupe przeszło siedem miesięcy temu. Ograniczono się wtedy jedynie do nowych, 21-calowych felg, obniżenia zawieszenia o 30 mm i instalacji nowych tłumików. Teraz tuner idzie na całość, odnajdując inspiracje w świecie drapieżnych ptaków - oto SLS Hawk.
Brytyjski Aston Martin poszerzył w ostatnim tygodniu ofertę o nowy, blisko 500-konny model Virage, który miałby wypełniać lukę między DB9, a DBS. W rzeczywistości maszyna mogłaby z równym powodzeniem służyć jako odmłodzona wersja tego pierwszego. Jeśli ktoś szuka stylistycznej rewolucji być może znajdzie ją w wirtualnym świecie - oto DBX.
Włosi przygotowują kolejne supercoupe z najwyższej półki, mające ochotę namieszać wśród najszybszych grand tourerów tego świata. Nazywają się Juliani Automobili i budują auto według przepisów pielęgnowanych niegdyś z powodzeniem przez marki Bizzarrini czy Iso Grifo: włoska konstrukcja, amerykańskie serce.
O Agerze R usłyszeliśmy przeszło miesiąc temu przy okazji dostarczenia pierwszego egzemplarza rodzinie królewskiej w Dubaju. Nie były to jednak jeszcze doniesienia oficjalne, a kompletny pakiet pod tym tytułem przechodził jeszcze proces starannego doskonalenia. Swoją premierę będzie miał już w przyszłym tygodniu w Genewie.
Jaguar po trzech latach od prezentacji pierwszego coupe XKR-S, najszybszego i najmocniejszego, seryjnego auta marki od czasów XJ220, prezentuje jego drugą generację. Premiera auta będzie miała miejsce już w przyszłym tygodniu w Genewie, gdzie obchodzone będzie również 50-lecie legendarnego E-Type.
W skeczach Monty Pythona nikt nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji, której główna siła uderzeniowa to zaskoczenie. Zaskoczenie i strach. Dwie siły. Strach i zaskoczenie... i bezwzględna skuteczność! Podobnie na salonie samochodowym w Genewie mało kto spodziewał się nowego modelu Aston Martina. A będą od razu dwa - coupe i kabriolet o tradycyjnej nazwie Virage.
O niektórych wersjach współczesnego Mini nie śniło się zapewne nawet samemu Jasiowi Fasoli, dla którego zamykany na kłódkę Cooper był nieraz całym światem. Najnowszy Rocketman to właśnie jedna z takich propozycji. Według producenta to nowy plac zabaw, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. A jest czego szukać i czym się bawić.
Saab Automobile świętuje pierwszy rok niepodległości po tym, jak w latach 1990-2010 należał do Chryslera, z którego rąk został uratowany przez grupę kapitałową stojącą za holenderskim Spykerem. Celebracje miały miejsce w fabryce marki w Trollhättan, a towarzyszyła im prezentacja specjalnej wersji odkrytego 9-3 - Independence Edition.
Włosi półtora roku po premierze modelu GranCabrio fundują swemu jedynemu kabrioletowi wizytę na siłowni oraz trening szybkości reakcji i precyzji wymierzanych ciosów. Wszystko po to, aby z jeszcze większą lubością uprawiać sztukę uwodzenia, której kurs już standardowe GranCabrio ukończyło z wyróżnieniem. A co potrafi GranCabrio Sport?