Aktualności
01.07.2008

Lotus Eagle Orzeł podchodzi do lądowania

W lutym tego roku Lotus wypuścił pierwsze zdjęcie swojego pierwszego, zupełnie nowego modelu od 13 lat, który skryto pod nazwą "Project Eagle". Fotografia przedstawiała... przednią ramę z zawieszeniem. Do premiery auta pozostał już tylko niespełna miesiąc a Brytyjczycy w dalszym ciągu skrzętnie skrywają wygląd auta.

Lotus Eagle

Nowa fotografia także nie ujawnia wiele poza tym, że na przedzie działają wszystkie światła. Auto według niepotwierdzonych jeszcze, ale w zasadzie już pewnych informacji napędzane będzie 3,5-litrowym silnikiem V6 od Toyoty, którego bliżej nieokreślona moc (co najmniej 270 KM) lądować ma na tylną oś. Eagle pojawi się na rynku już na początku 2009 roku a przewidywana cena to około 45 tysięcy funtów. Pojazd będzie plasował się ponad dotychczasową gamą dwuosobowych coupe marki (Elise, Exige, Europa) zapewniając w środki miejsca w układzie 2+2. W pewnym sensie będzie więc to następca słynnego Esprita.

Premiera auta będzie miała miejsce na salonie samochodowym w Londynie, który wystartuje już 22 lipca (dzień prasowy). A już we wrześniu Lotus będzie świętował swoje 60 urodziny.

Skomentuj na forumUdostępnij