Aktualności
24.04.2013

Buick Riviera Kierunek: wschód

Buick Riviera powraca niczym bumerang. Pierwszy, seryjny model o tej nazwie pojawił się dokładnie 50 lat temu i w kolejnych generacjach produkowany był trzy dekady. Potem mignął w drugiej połowie lat '90 i zniknął ze sceny. Sześć lat temu pojawił się pierwszy koncept Riviera. Teraz mamy drugi.

Nowa, koncepcyjna Riviera została pokazana na trwającej jeszcze do 29 kwietnia wystawie samochodowej w Szanghaju. Pomysł na auto w ciągu sześciu lat nie zmienił się ani trochę. To w dalszym ciągu pełnowymiarowe gran turismo z wielkimi, unoszonymi do góry drzwiami i oszczędnym wnętrzem z miejscem dla czterech dorosłych osób.

Buick Riviera

Samochód został zaprojektowany przez centrum General Motors w Szanghaju we współpracy z placówką Pan Asia Technical Automotive Center (PATAC). Obie firmy pracowały już razem przy trzech innych konceptach. Kształty tego najnowszego inspirowane były... ruchami wody, która według chińskiego przysłowia jest największym bogactwem.

Buick Riviera

Riviera jest autem typu W-PHEV, czyli bezprzewodową hybrydą (wireless plug-in hybrid electric vehicle). Oznacza to, że baterie możemy ładować nie tylko przez kabel, ale również bezprzewodowo poprzez specjalny panel. Szczegółów technicznych twórcy auta niestety nie zdradzają. Inne cuda techniki, które znajdziemy na pokładzie coupe to bardziej pospolite cztery skrętne koła, adaptacyjne zawieszenie i szybkie łącze internetowe w technologii 4G LTE.

Skomentuj na forumUdostępnij