Aktualności
06.09.2008

Renntech C 63 AMG Cisza przed burzą

W ubiegłym roku amerykański Renntech uciszył żale wszystkich właścicieli nowego Mercedesa C 63 AMG, którzy ubolewali nad jego fabrycznie ograniczoną do 457 KM mocą. Tuner podniósł ją do 481 KM, czyli wartości, którą legitymuje się model CLK napędzany tym samym silnikiem. Teraz inżynierowie Renntecha zdecydowali się jeszcze bardziej poprawić dzieło Niemieckiej myśli technicznej.

Podobnie, jak poprzednio głównym celem stał się elektroniczny układ sterujący pracą 6,2-litrowego V8 przygotowanego przez AMG. Tym razem jednak dodano również nowy układ wydechowy, przy okazji którego nałożono także duży nacisk na barwę emitowanego dźwięku.

Renntech C 63 AMG

C 63 AMG przygotowany na ten rok przez Renntecha rozwija moc aż 556 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy 692 Nm. To o 99 KM i 92 Nm więcej niż w przypadku pojazdu bazowego.

Renntech C 63 AMG

W temacie osiągów tuner póki co milczy. Ma ku temu jednak poważne powody. Już w przyszłym roku firma będzie obchodzić 20-lecie istnienia, w ramach którego zamierza wykorzystać C 63 AMG właśnie.

Skomentuj na forumUdostępnij