Aktualności
07.05.2015

BMW M3 Mocniejsza obstawa

Jesienią tego roku minie dokładnie czterdzieści lat od debiutu pierwszego BMW serii 3. Okrągła rocznica będzie okazją na wpuszczenie do salonów sprzedaży odświeżonej, szóstej generacji "Trójki". Na nowościach zyska także usportowione M3, ale najwięcej zmian znajdziemy w bardziej pospolitych wariantach, które zasilą nowe silniki z sześcioma, czterema lub... trzema cylindrami.

W rodzinie F30, obejmującej limuzyny oraz kombi, znajdziemy w tym roku cztery silniki benzynowe oraz siedem wysokoprężnych o mocy od 116 do 326 koni mechanicznych, każdy z rodziny BMW EfficientDynamics i technologiami BMW TwinPower Turbo. Podstawowy, benzynowy model 318i napędzany będzie... trzycylindrowym motorem o pojemności półtora litra, z którego wyciśnięto 136 KM i 162 Nm przy średnim spalaniu w granicach 5-5,5 litrów na sto kilometrów. Zupełnie nowa będzie również rzędowa czwórka w 330i o mocy 184 KM oraz topowa, rzędowa szóstka w 340i.

BMW M3

Wszystkie modele z serii otrzymają między innymi nowe światła z tyłu, wykonane w technologii LED, nowy system nawigacji z łącznością LTE, nowe kroje tapicerki, lakiery, przeprojektowane zderzaki i deskę rozdzielczą. Rozpoznanie nowego M3 nie będzie już takie proste: na zewnątrz w aucie zmienią się tylko tylne światła, a na liście lakierów pojawią się dwie nowe pozycje od BMW Individual - metaliczne Smoked Topaz i Quartz - które będą alternatywną dla równie ekskluzywnych odcieni Tanzanite Blue i Azurite Schwarz.

BMW M3

Pod maską M3 nic się nie zmieni. Znajdziemy tam sześciocylindrowy, podwójnie doładowany silnik o pojemności prawie trzech litrów i mocy 431 koni mechanicznych, który pozwala na rozwinięcie prędkości stu kilometrów na godzinę w czasie zaledwie 4,1 sekund. Obecnie seria 3 jest najpopularniejszą w ofercie BMW. Na auto tego formatu decyduje się około jedna czwarta klientów marki. Od 1975 roku niemiecki koncern sprzedał ponad 14 milionów "Trójek", jedna czwarta z nich była sedanami i kombi, a najpopularniejsze były coupe, które obecnie występują jako seria 4.

Skomentuj na forumUdostępnij