Aktualności
03.03.2018

Touring Sciadipersia Ukryte pragnienia

Kilkanaście lat temu do żywych wróciło włoskie studio Touring Superleggera, które oryginalnie zasłynęło jeszcze przed drugą wojną światową, a swoją działalność przerwało w latach sześćdziesiątych. Nową erę firmy rozpoczęły koncepty przygotowane na bazie modeli Maserati. W tym roku Touring wraca do marki z Modeny. Oto kolekcjonerskie coupe Sciadipersia.

Pierwsze samochody Touringa w tym stuleciu pokazano dziesięć lat temu. Od tamtego czasu studio poświęciło się renowacji klasyków, zupełnie nowym projektom własnego pomysłu i zleceniami innych producentów. W ciągu dekady zahaczyło o takie marki, jak Maserati, Bentley, Gumpert, Alfa Romeo, Mini, Ferrari oraz Artega. Niektóre ze śmiałych projektów trafiły do limitowanej produkcji. Podobnie będzie z najnowszym coupe Sciadipersia, dla którego punktem wyjścia jest produkowane nieprzerwanie od 2007 roku Maserati GranTurismo.

Touring Sciadipersia

Sciadipersia (w tłumaczeniu z włoskiego "Przebudzenie Persji") nie zdradza swojego pochodzenia, dopóki nie zasiądziemy za kierownicą. Dla auta w Mediolanie zaprojektowano oryginalną karoserię, którą można posądzić o ciągoty w kierunku lat dziewięćdziesiątych. Mamy tu panoramiczny dach, połacie chromowanych powierzchni, zredukowane do minimum światła i nowe felgi z ogumieniem Pirelli. W środku zmieniło się niewiele: wymieniono przede wszystkim skórzaną tapicerkę, dodano akcenty wykonane z aluminium i nowe logotypy. Na życzenie dostępny będzie uszyty na miarę, skórzany zestaw bagażowy od Foglizzo.

Touring Sciadipersia

To, co pracuje pod przednią maską zależy od samochodu bazowego. A biorąc pod uwagę jak długo produkowane i modernizowane (ostatnia aktualizacja miała miejsce w lecie ubiegłego roku) jest GranTurismo - będzie z czego wybierać. Włoska maszyna debiutowała z 4,2-litrowym, wolnossącym silnikiem V8 o mocy 405 koni mechanicznych, a obecnie oferowana jest z jednostką, która rozrosła się do 4,7 litrów. W najmocniejszej konfiguracji dostępne jest 460 koni mechanicznych. Touring zamierza zbudować maksymalnie dziesięć egzemplarzy coupe Sciadipersia. Na swoje auto będzie trzeba czekać około sześciu miesięcy od chwili oddania pod nóż auta Maserati.

Skomentuj na forumUdostępnij