Aktualności
10.11.2008

Gumpert Apollo Zadziera nosa

Oszałamiający osiągami i wyglądem (na dwa skrajnie różne sposoby) niemiecki Gumpert Apollo zdobywa po cichu świat. Przed kilkoma miesiącami pierwszy egzemplarz trafił do klienta w USA, a aktualnie 700-konna bestia wędruje po Wielkiej Brytanii razem z show MPH prowadzonym przez gospodarzy programu motoryzacyjnego Top Gear i szykuje się na salon w Zurychu.

Wychodząc na przeciw wymaganiom klientów, którzy oczekują od auta nieco więcej praktyczności firma już od przyszłego roku będzie oferowała hydrauliczny układ HLS (Hydraulic Lift System) opracowany wspólnie z KW. Pozwoli on na zwiększenie prześwitu zarówno z przodu (fabrycznie 95 mm) jak i z tyłu (fabrycznie 105 mm) o 30 mm. Uniesienie pojazdu będzie możliwe zarówno na postoju jak i podczas jazdy.

Gumpert Apollo

Na tym planów na przyszłość nie koniec: poza dalszymi próbami z wyścigowym Apollo o napędzie hybrydowym kiełkują już także wyraziste pomysły na otwartą wersję, która przy odrobinie szczęścia mogłaby pozbawić tytułu najszybszego, seryjnie produkowanego kabrio Bugatti Veyrona Grand Sport.

Skomentuj na forumUdostępnij