Aktualności

Alfa Romeo Brera S Włoszka dla Brytyjczyka

Włoska Alfa Romeo oraz brytyjskie Prodrive połączyły swoje siły. Wynikiem wspólnych prac będzie limitowana seria coupe Brera z dodatkowym oznaczeniem S, pod którym kryje się przede wszystkim wyczynowe zawieszenie przygotowane specjalnie z myślą o sportowej jeździe po brytyjskich zakrętach.

Alfa Romeo Brera S

Inżynierowie Prodrive (znani między innymi z przygotowywania rajdowych aut Subaru) zaopatrzyli pojazd w nowe sprężyny marki Eibach oraz amortyzatory od Bilsteina, które potem zestrojono pod kątem wyczynowej jazdy bez uszczerbku na komforcie na zwykłej drodze przy zwykłej jeździe. Do kolekcji dołożono 19-calowe obręcze o wzorze podobnym do tego z 8C Competizione, chromowane końcówki układu wydechowego z logiem Prodrive oraz znaczki "S" lub "SV6" na tylnym słupku.

Alfa Romeo Brera S

W środku zmieniono fotele, deskę rozdzielczą, panele drzwi, kierownicę i dźwignię zmiany biegów. Pojawiły się także dziurkowane, aluminiowe pedały oraz tabliczka znamionowa z flagami Włoch i Wielkiej Brytanii.

W ofercie silnikowej dostępna będzie 4-cylindrowa jednostka 2.2 JTS o mocy 185 KM oraz V6 3.2 JTS rozwijająca 260 KM, która gwarantuje 250 km/h i setkę w 7 sekund. Pojazd sprzedawany będzie tylko w Wielkiej Brytanii (z kierownicą tylko po prawej stronie). Powstanie zaledwie 500 sztuk.

Skomentuj na forumUdostępnij