Aktualności
05.11.2022

Mercedes-AMG A-Class Zwiększone stężenie

Rodzina najmniejszych modeli ze stajni Mercedes-Benza dostąpiła niedawno odnowienia. Razem z bazowymi wersjami najważniejsze zmiany dotarły również do trzech modeli firmowanych przez oddział AMG: modelu A 35 w dwóch wersjach nadwoziowych oraz hatchbacka A 45 S, którego 2-litrowy silnik generuje ponad 420 koni mechanicznych.

Pierwsza generacja najmniejszych Mercedesów przyszła na świat ćwierć wieku temu i po trudnych początkach - problemy z przejazdem słynnego testu łosia - zadomowiła się na stałe. Od czterech lat na rynku znajduje się czwarta już generacja, która mierzy co najmniej 4,42 metra długości i oferowana jest z silnikami od pojemności od 1,3 litra i mocy 109 koni mechanicznych. Po aktualizacji auta otrzymały m.in. nowe światła, felgi, najnowszą generację systemu multimedialnego MBUX i poprawki układów napędowych. Najwięcej zyskały wersje hybrydowe (zarówno mild, jak i plug-in), którym przybyło od kilku do kilkunastu koni mechanicznych i w których zoptymalizowano wykorzystanie baterii.

Zdjęcie Mercedes-AMG A 45 S

Nowości dotarły również do wersji oferowanych pod marką Mercedes-AMG. To sedan i hatchback A 35 oraz hatchback A 45 S, wszystkie z 4-cylindrowymi, turbodoładowanymi silnikami o pojemności dwóch litrów, 8-stopniowym, dwusprzęgłowym automatem AMG SpeedShift oraz napędem przenoszonym na wszystkie cztery koła. Maszyny te dostały w ramach aktualizacji między innymi nowe światła z przodu i z tyłu, rozszerzony wybór felg, nowe elementy aerodynamiczne oraz najnowszą generację systemu multimedialnego MBUX, który w przyszłym roku będzie rozpoznawał kierowcę po odcisku palca. Model A 35 otrzymał dodatkowo przedni zderzak i wybrzuszoną pokrywę komory silnika w stylu A 45 S. W obu autach na masce posadzono logo AMG zamiast logo Mercedes-Benza.

Zdjęcie Mercedes-AMG A 45 S

Model A 35 dostępny będzie teraz z nowym, dodatkowym systemem zasilania 48 V oraz rozrusznikiem-generatorem o mocy powiększonej o 10 kW. Maksymalna moc układu napędowego: 306 koni mechanicznych, maksymalny moment obrotowy: 400 niutonometrów. A 45 S zostaje przy swoich skromnych 421 koniach i 500 niutonometrach, które pozwolą na rozpędzenie się od zera do setki w 3,9 sekundy i rozwinięcie prędkości maksymalnej 270 km/h. Osiągi A 35: 4,8 sekundy do setki w sedanie i 4,7 sekundy w hatchbacku, maksymalnie 250 km/h. Dla chcących się wyróżnić przygotowano bogato wyposażone i wykończone A 45 S w wydaniu Street Style Edition (w standardzie takie dobra luksusowe, jak fotele i kierownica AMG Performance, AMG Aerodynamics Package, AMG Night Package I, AMG Night Package II oraz stylowy korek wlewu paliwa). Z oferty zniknęła 387-konna odmiana A 45.

Skomentuj na forumUdostępnij