Aktualności
24.02.2017

Ford GT Competition Series Zrzucenie kilogramów

Pierwsze sztuki nowego Forda GT znalazły już drogę do swoich właścicieli, ale nie oznacza to, że amerykańska marka może odetchnąć chociaż na chwilę i skupić się wyłącznie na produkcji swojego supercoupe. Pomysłów na specjalne wersje GT nie brakuje, a najnowszą tego typu propozycją jest odchudzona specyfikacja Competition Series.

Coupe w wydaniu Competition Series stawia na lekkość i adresowane jest do tych, którym zależy na obniżeniu środka ciężkości. Nowa jest wentylowana pokrywa komory silnika z Perpexu z uproszczonym systemem zamykania, dwa razy cieńsza szyba działowa ze szkła Gorilla Glass, węglowe pasy na karoserii, słupki A, boczne lusterka, progi oraz detale dwuosobowej kabiny z odsłoniętych włókien węglowych, a także tapicerka z Alcantary. Standardem są felgi z włókien węglowych, tytanowy układ wydechowy i tytanowe śruby trzymające wszystkie koła.

Ford GT Competition Series

Tak samo, jak w innych GT w samochodzie znajduje się zintegrowana, stalowa klatka bezpieczeństwa i elementy aktywne aerodynamicznie (ruchome tylne skrzydło). Na pokładzie GT Competition Series nie znajdziemy za to radia i głośników, klimatyzacji, uchwytów na kubki i schowków. Ile kilogramów stracił GT po tych wszystkich zabiegach? Tym Ford jeszcze się nie chwali. Zwykły GT waży na sucho około 1385 kilogramów. Do napędu zaprzęgnięty jest 3,5-litrowy silnik V6 z turbodoładowaniem, z którego wydostaje się 656 koni mechanicznych oraz 746 niutonometrów.

Ford GT Competition Series

Ford GT produkowany jest w fabryce Multimatic w Markham w Kanadzie w liczbie ograniczonej do 250 sztuk rocznie. Pierwsze, seryjne egzemplarze opuściły zakład w grudniu ubiegłego roku. Aby stać się jednym z właścicieli auta należało przejść przez gęste sito drobiazgowej selekcji, która wykluczała wiele osób już na starcie. Ci, którym pozostało jedynie marzenie o GT będą mogli zobaczyć model w wersji Competition Series podczas jego premiery już w ten weekend przy okazji wyścigu Daytona 500 serii National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) na Florydzie.

Skomentuj na forumUdostępnij