Top Gear - opis odcinków XXI serii

Odcinek 1 (02.02.2014)

Krótka zapowiedź tego, czego można spodziewać się po całej, dwudziestej pierwszej serii programu.

Najmłodszym producentom Top Gear należy pokazać, że hothatche z lat osiemdziesiątych były lepsze od tych dzisiejszych. Cała trójka bierze się z zapałem za udowadnianie swoich racji w serii zadań. Jeremy kupuje Golfa GTI drugiej generacji, James zjawia się we Fieście XR2i, a Hammond wybiera Vauxhalla Novę SRi, który nie kończy większości prób stojąc na kołach.

W newsach między innymi: BMW i8, Lexus RC F, Mercedes-Benz klasy S z kamerą termiczną, nosy nowych bolidów Formuły 1, wypadek Michaela Schumachera.

Gościem programu jest Hugh Bonneville, angielski aktor.
Odcinek 2 (09.02.2014)

Richard, cały w skowronkach, testuje zupełnie nową Alfę Romeo 4C, na którą niektórzy czekali ponad dwadzieścia lat. Na drodze ku beztroskiej zabawie staje... orangutan na czerwonym quadzie.

Clarkson w pływającym quadzie Gibbs Quadski ściga się z Hammondem we włoskim coupe z północnego krańca jeziora Como na jego południowy kraniec i do hotelu Terrace. Clarkson i May znajdują później w instrukcji obsługi quada niepokojące określenia jak "odbyt" i "pochwa".

W newsach między innymi: kontrolowanie Kii gestami, Chevrolet Corvette Z06, Jaguar F-Type Coupe oraz zagadka pozostawiania przez Amerykanów truskawek na wszystkim, łącznie z pościelą i zapiekanką pasterską.

James wybiera się do brytyjskiej bazy w Afganistanie, w której uruchomiono największą od czasów XX wojny światowej operację związaną z powrotem do domu po kilkunastoletniej misji tysięcy maszyn wojennych.

Gościem programu jest Tom Hiddleston, angielski aktor, którego znamy między innymi z filmowej serii "Thor" i "Avengers".

Na koniec Clarkson zasiada za kierownicą oszałamiającego, hybrydowego, przeszło 900-konnego McLarena P1, który w przyszłej serii "Top Gear" stanie na przeciwko Porsche 918 Spydera na programowym torze w rękach Stiga. Jeśli 918 okaże się szybszy od P1... Clarkson zmieni swoje imię na Jennifer.
Odcinek 3 (16.02.2014)

Clarkson testuje duńskie, przeszło 1100-konne Zenvo ST1, które nie za bardzo pasuje do innych rzeczy, które Dania podarowała światu, jak klocki Lego, meble, sprzęt grający, baśnie Hendersena czy jedyny, znany ludzkości lek na wegetarianizm. I nie jest w stanie wytrzymać testu w jednym kawałku. Stig również nie wydaje się zadowolony.

W newsach między innymi: Porsche 918 Spyder, wspomnienie o Hovervanie na bazie Forda Transita, Lamborghini Huracan LP610-4 oraz niezręczne wyznanie Hammonda, że chciałby zostać... pijaną królową.

Auta w przystępnej cenie dla zwykłego użytkownika publicznych dróg, czyli wizyta na Ukrainie w trzech zupełnie nowych, 1-litrowych, miejskich maluchach. Hammond wybiera Forda Fiestę, Clarkson zjawia się w Volkswagenie Up, a James dosiada - dobra wiadomość! - Dacię Sandero. Finał w... Czarnobylu.

Gościem program u jest James Blunt, brytyjski piosenkarz.
Odcinek 4 (23.02.2014)

James zasiada za kierownicą roadstera Sever 620R, najmocniejszego i najszybszego modelu w ofercie Caterhama, w którym stosunek mocy do masy jest lepszy, niż w 1001-konnym Bugatti Veyronie. Później przesiada się do nowego roadstera Seven 165, najsłabszego auta z katalogu marki.

Po przejażdżce dwoma Caterhamami, których wygląd sięga lat pięćdziesiątych James przesiada się do prototypu AeroSeven, zwiastującego przyszłość marki.

W newsach między innymi: samochody są lepsze od motocykli, dziwne muzea i dziura w amerykańskim muzeum Corvette, znaki z wiadomościami na drogach, Clarkson doczeka się swojej figury woskowej, pożary luksusowych samochodów z nowym Porsche 911 GT3 na czele, którego jedną ze sztuk dopiero co odebrał Hammond, pizza jako najbardziej ognioodporny materiał.

Jeremy odcuje z bajecznym coupe Disco Volante, które na bazie Alfy Romeo 4C buduje włoskie studio Touring Superleggera.

Gościem programu jest Jack Whitehall, angielski aktor, komik i prezenter telewizyjny.

Hammond próbuje wyróżnić się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie egzotyków i samochodów budowanych na specjalne zamówienia nie brakuje. Pierwszy wybór pada na zupełnie nowego, 6-kołowego Mercedes-Benza G 63 AMG 6x6... który nie okazuje się na końcu aż taki wyjątkowy.
Odcinek 5 (02.03.2014)

Jeremy porównuje trzy nowe hot-hatche z Niemczech, a wśród nich: Mercedes-Benz A 45 AMG, BMW M135i oraz Volkswagen Golf GTI. Obecne w studiu BMW i Volkswagen lądują później w rękach Stiga.

W newsach między innymi: sześciokołowy Mercedes-Benz, którym poruszał się Hitler, szkocka niepodległość i coupe Argyll, palące się 911 GT3, wypadki rowerowe.

Jeremy i James kontynuują wątek wypadków rowerowych i próbują wymyślić kampanię społeczną, która dotrze do rowerzystów. Jak zwykle eksperci, których ocenie poddano filmy, nie byli zbyt zadowoleni. Później sami wsiadają na rowery, a Jeremy trafia w końcu na rower z... silnikiem odrzutowym.

Gościem programu jest Aaron Paul, amerykański aktor, który zyskał sławę dzięki serialowi "Breaking Bad".

Richard jeździ w Abu Dhabi hybrydowym Porsche 918 Spyder, który w jego ocenie pobije na torze programu McLarena P1. Jeremy jest oczywiście zupełnie innego zdania i jeśli do tego dojdzie obiecuje zmianę imienia na Jennifer.
Odcinek 6 (09.03.2014)

Pierwszy z dwóch świątecznych odcinków specjalnych, w którym cała trójka wybiera się w ciężarówkach z Rangun w Birmie, aby zbudować na koniec most na rzece Kwai.
Odcinek 7 (16.03.2014)

Drugi z dwóch świątecznych odcinków specjalnych, w którym cała trójka wybiera się w ciężarówkach z Rangun w Birmie do Tajlandii, aby zbudować własnymi rękoma most na rzece Kwai.